Orginal - Rød
June Helen Berg og Tove Bye
Foto
Rikke With Bergseth

Vervekampanje 2026! Få 1000 kroner i gavekort og bli med å styrk NTL Nav-fellesskapet!

Vi nærmer oss slutten av årets første måned, og 1. februar starter vi årets vervekampanje! NTL Nav er den største og tydeligste fagforeningen i Nav. 2025 ga oss en betydelig vekst, og vi har aldri hatt så mange medlemmer som nå. Det er likevel viktig at vi fortsetter å styrke organisasjonen, slik at vi står enda sterkere i lønnsforhandlinger og kan påvirke utviklingen av et best mulig Nav for alle ansatte, og for de som trenger oss mest.

Det siste året har vi fått gjennom at de som går på Nav-godkjente studier skal ha rett til permisjon med lønn. Vi jobber for at tillitsreformen skal merkes gjennom både medarbeiderskap og større involvering av ansatte. Vi har sørget for å sette oppfølging i egenregi på agendaen, med mål om å styrke Navs budsjetter.

Fremover vil vi jobbe for at politikerne ser på Nav med nye øyne - og gjøre grep for å styrke hele Nav slik at alle i etaten får tid og tillit til å utøve sitt viktige samfunnsoppdrag.

I årets kampanje ønsker vi å løfte fram hva det faktisk betyr å være organisert hos oss. Skal vi få enda flere med på laget, må vi være synlige og aktive: snakke med kollegaene våre om fordelene ved medlemskap, vår lønnspolitikk og hva vi oppnår gjennom solid og målrettet arbeid. Alt dette kommer alle ansatte i Nav til gode.

Vervekampanjen varer fra 1. februar til og med 30. april 2026. Alle som melder seg inn i denne perioden blir med i trekningen av 30 gavekort på 5000 kroner. Som verver får du 500 kroner i Gogift‑gavekort for hvert nytt medlem du rekrutterer. NTL tilbyr allerede vervepremie på 500 kroner – det betyr at du i praksis kan få gavekort til en verdi av 1000 kroner per medlem du verver.

SuperGavekortet gir mottakeren full valgfrihet blant gavekort, produkter og opplevelser på GoGift.no. Kanskje ønsker du å kombinere H&M og Kid, eller bruke hele beløpet på en konsert via Ticketmaster? Gavekortet kan også brukes i mer enn 70 land, der beløpet automatisk gjøres om til lokal valuta. Gyldigheten er tre år, og utvalget på GoGift er blant markedets bredeste – her finnes noe for alle.

Det viktigste du kan gjøre for å lykkes med vervingen, er rett og slett å snakke med kollegaene dine om NTL Nav. Mange forteller at de aldri har blitt spurt om å bli medlem, og har derfor valgt andre alternativer. Kampanjen gir en fin mulighet til å ta kontakt med kolleger du kanskje ikke snakker så mye med til vanlig – og samtidig bygger du gode relasjoner, som uansett er viktig for arbeidsmiljøet i Nav.

Dersom du har spørsmål om kampanjen, kan du ta kontakt med verveansvarlig
Laine Elin Wold: laine.elin.wold@nav.no
eller leder av egen.org
Vegard Opedal: vegard.opedal@nav.no

Lykke til med vervingen – og tusen takk for at du er med på å styrke fellesskapet på arbeidsplassen!

Tema
NTLs organisasjon